Site Loader

Książka pt. “Rosyjska czarna magia” autorstwa Natashy Helvin (https://www.taniaksiazka.pl/rosyjska-czarna-magia-natasha-helvin-p-1452477.html) zachwyci badaczy tajemnic pradawnych, słowiańskich dziejów i tradycji pogańskich. Autorka tej książki, czyli właśnie Natasza Helwin, z rosyjskiej linii krwi czarownic, napisała ten poradnik dla przyszłych pokoleń.

Czego możemy się dowiedzieć z tej lektury?

Znajdziemy tutaj odpowiedzi na takie pytania, w jakim stopniu czarna magia, praktykowana na ziemiach słowiańskich, przetrwała napaść chrześcijan. Czarna magia nie jest niczym nowym, jej istnienie kształtowało wierzenia ludzkości na całym świecie przez tysiące lat. Starożytna praktyka stosowania magicznych zaklęć jest również ważną częścią ludowych wierzeń słowiańskiego świata kulturowego, napędzając ludzki strach przed siłami, takimi jak śmierć, demony, los i przeznaczenie.

Jako książka o kulturze ludowej

Książka pt. “Rosyjska czarna magia” autorstwa Natashy Helvin prezentuje rzetelny i szczegółowy wykaz:

  • cennych ciekawostek kulturowych,
  • zasad moralnych,
  • rzadkich doświadczeń magicznych i informacji.

Te wszystkie widomości kształtowały przedchrześcijańskie dzieje regionów Europy Środkowej i Azji Rosyjskiej. Pisarka opisuje magiczne praktyki i rytuały Rosji. Niektóre z nich to ludowe przekazy, które zostały przejęte przez chrześcijańskie wniebowstąpienie i przetrwały do dziś, a także zaklęcia, które były przekazywane z matki na córkę przez niezliczone wieki. Skupia się na zakorzenionej w sercach minionych pokoleń wierze w moc oddziaływania praktycznych czarodziejów na potężne siły świata. W karcie studyjnej poświęca miejsce następującym zagadnieniom. Znajdziemy tu opisy magii kościelnej i cmentarnej, techniki rosyjskich czarnoksiężników, w tym zasady czarnej magii, starożytne zaklęcia i klątwy przekazywane z ust do ust, a także szczegóły dotyczące panteonu demonów.

Kilka informacji o autorce

Natasza Helwin jest rosyjską pisarką, która przywraca współczesnej literaturze autentyczne zabytki rodzimej kultury w postaci wierzeń, tradycji i podstawowych ideologii, które zostały częściowo zapomniane w wyniku zawirowań tysiącletniej historii.

Dlaczego warto przeczytać?


Książka nie jest bardzo długa, tylko około 300 stron, ale to może być wadą, bo kiedy ją skończysz, poczujesz się trochę sfrustrowany i będziesz chciał wiedzieć więcej. Ogólnie rzecz biorąc, książka ta zaskoczy swoją treścią i po jej przeczytaniu zainteresujemy się tematyką na tyle, że zaczniemy poszerzać własną wiedzę na ten temat.

 

Robert